20 sierpnia około godz. 11.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie wpłynęła informacja o wypadku dwóch samochodów osobowych, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Garbacze (gm. Ostrzeszów).
- Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej
z Ostrzeszowa. - Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że jeden z pojazdów uczestniczących w zdarzeniu znajduje się w rowie, drugi samochód blokował jeden pas ruchu - mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj z KP PSP w Ostrzeszowie. - Uczestnicy zdarzenia samodzielnie opuścili pojazdy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów oraz pomocy policji w kierowaniu ruchem.
Po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala. Straty powstałe w wyniku zdarzenia wstępnie oszacowano na ok. 10 tysięcy złotych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz