Są ludzie, którzy sprawnie zarządzają szkołą, i są tacy, którzy wraz z kadrą tworzą z niej miejsce szczególne. Pan, Panie Dyrektorze, potrafił połączyć jedno i drugie – napisali w liście skierowanym do wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie Jerzego Kurzawy, który przechodzi na emeryturę, jej nauczyciele.