Zamknij

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego

13.39, 23.11.2022 . Aktualizacja: 13.45, 23.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

22.11.2022 r. w ramach doskonalenia zawodowego na zmianie służbowej przeprowadzono zajęcia z zakresu ratownictwa drogowego.

W trakcie zajęć omówiono i przećwiczono działania w symulowanym zdarzeniu drogowym, w którym to samochód osobowy znajdował się na dachu. We wraku pojazdu znajdowała się

osoba poszkodowana, do której należało wykonać dostęp w celu dotarcia ratownika do osoby poszkodowanej przy zastosowaniu odpowiednich technik z użyciem sprzętu hydraulicznego.  Po dotarciu do osoby poszkodowanej sprawdzono jej parametry życiowe i stan ogólny, a także wstępnie przygotowano ją do wyciągnięcia   z rozbitego samochodu. Po tych czynnościach w stosunku do osoby poszkodowanej wdrożono udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Ćwiczenia miały na celu usystematyzowanie posiadanej wiedzy i umiejętności, a także pozwoliły na zapoznanie się z technikami, które prezentowane były na warsztatach Fire - Max Academy, w których uczestniczył funkcjonariusz KM PSP w Kaliszu sekc. Maciej Owczarek z JRG I.

Informację sporządził: st. kpt. Wojciech Mikucki

Foto. st. ogn. Darosław Nogaj

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%