Zamknij
REKLAMA

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz apelował w Kępnie do rządzących, aby poszli po rozum do głowy

11.48, 24.11.2022 . Aktualizacja: 15.27, 02.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

- Za nami budynek biblioteki, za nami troszkę dalej park, synagoga - miejsca kultury, tradycji, które są rewitalizowane dzięki środkom z Unii Europejskiej. Tego by się nie udało zrobić bez sprawnie działającego samorządu - mówił w minioną środę podczas pobytu w Kępnie prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaapelował też do rządzących, aby ,,poszli po rozum do głowy’’ i nie boczyli się na Unię Europejską

 Kosiniak-Kamysz przyjechał do Kępna z Bobrownik w powiecie ostrzeszowskim, gdzie uczestniczył w otwarciu wybudowanego kosztem ponad 7 milionów zł mostu na rzece Prośnie. W Kępnie towarzyszyli mu poseł Andrzej Grzyb, wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski i – jako gospodarz miejsca – zastępca burmistrza Artur Kosakiewicz. Konferencja prasowa zorganizowana została przed niedawno gruntownie wyremontowaną Biblioteką.

Prezes PSL przekonywał, że środki europejskie oznaczają inwestycje, rozwój i szansę na wyrównanie poziomu życia między Polską a Europą Zachodnią. -  Dzisiaj jesteśmy w Kępnie, w województwie wielkopolskim, za nami budynek biblioteki, za nami troszkę dalej park, synagoga - miejsca kultury, tradycji, które są rewitalizowane dzięki środkom z Unii Europejskiej – dowoził. - Tego by się nie udało zrobić bez sprawnie działającego samorządu – mówił z uznaniem.

Poseł Kosiniak-Kamysz zwrócił się z apelem do rządzących, by ,,poszli po rozum do głowy’’ - By nie boczyli się na Unię Europejską, tylko żeby przyjęli naszą ustawę dotyczącą przywrócenia praworządności w Sądzie Najwyższym – apelował. - Jest to prosta ustawa, która gwarantuje odblokowanie KPO na drugi dzień. Ta ustawa leży na stole, jest złożona u pani marszałek Sejmu i czeka na rozpatrzenie.

Prezes podkreślił, że Polska chce inwestować w nowoczesną armię. - I to robimy ze środków własnych, z budżetu państwa i bardzo dobrze, ale żeby te środki z budżetu państwa mogły pójść na armię, to muszą być środki, które zrekompensują ubytki w budżecie państwa na infrastrukturę, czy to techniczną, czy drogową, kolejową czy infrastrukturę społeczną - tłumaczył. - Krajowy Plan Odbudowy temu służy i bardzo ważne jest, żeby wspólnoty lokalne, tak jak wspólnota Miasta i Gminy Kępno, mogły starać się o te środki.

Po spotkaniu z mediami wiceburmistrz Kosakiewicz zaprosił gości na ul. Ks. Magnuszewskiego, gdzie stał pomnik pamięci pomordowanych podczas Krwawej Nocy Kępińskiej, a obecnie to cała ulica jest remontowana. Tam złożono hołd pomordowanym. ŁM

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%