Zamknij

Kraszewice przeciw przemocy

19.12, 21.11.2022 . Aktualizacja: 23.33, 23.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Szkoła Podstawowa w Kraszewicach po raz pierwszy włączyła się w akcję fundacji Po Drugie w ramach światowej kampanii „19 dni przeciw przemocy”.

14 listopada w murach placówki miało miejsce przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez uczniów szkoły, a całość poprzedził wspólny przemarsz ulicami Kraszewic. W marszu od budynku szkoły pod urząd gminy uczestniczyli uczniowie i nauczyciele, a w drogę powrotną do szkoły jako akt poparcie dla akcji włączył się m.in. wójt gminy Konrad Kuświk oraz pracownicy urzędu i ośrodka pomocy społecznej.

Inicjatorem i pomysłodawczynią akcji była pedagog szkolna Agata Moś, która wspólnie z nauczycielką Agnieszką Białas zadały o część artystyczną kampanii. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs „Szkoła wolna od przemocy”, nad którym patronat objęła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kraszewicach.

Było to kolejne w krótkim czasie działanie związane z szeroko pojętą profilaktyką. Kilka dni wcześniej szkołę odwiedzili RYMcerze z swoim programem profilaktycznym.

Tekst i FOT Mateusz Moś

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%