Zamknij

#Laboratoria Przyszłości w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrzeszowie

11.08, 18.11.2022 . Aktualizacja: 15.31, 02.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Edukacji i Nauki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrzeszowie pozyskał finansowe wsparcie na zakup nowoczesnego sprzętu potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

- Klocki Lego, maszyny do szycia, drukarka 3D, aparat fotograficzny, sprzęty wykorzystywane w pracowni technicznej to wszystko przyczynia się do odkrywania nowych talentów i zainteresowań. Uczniowie doskonalą zdolności manualne i techniczne, pracują z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Uczą się samodzielnego i krytycznego myślenia, rozwiązują zagadnienia z zakresu nauk przyrodniczych, wdrażają się do pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym – wyjaśnia Daria Frankowska ze SOSW.

Nowo zakupiony sprzęt audio został już wypróbowany – podczas szkolnego Dnia Dyni. Jak się sprawdził? Oceńcie Państwo sami – zapraszamy do obejrzenia sesji zdjęciowej.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM  (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Powiatostrzeszowski.pl

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%