Zamknij
REKLAMA

KRASZEWICE Dla seniorów zaśpiewała Krystyna Giżowska

22.20, 21.11.2022 . Aktualizacja: 15.29, 02.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

20 listopada w Kraszewicach odbył się – mający charakter powiatowych obchodów – Dzień Seniora. Był to też czas na podsumowanie kolejnej edycji realizowanego przez Gminę Kraszewice i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kraszewice projektu Aktywni+, dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Wśród honorowych gości nie zabrakło minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg. - Cieszę się niezmiernie, że jestem dzisiaj w gościnnych jak zawsze Kraszewicach na Dniu Seniora, w ramach którego podsumowany zostaje współfinansowany przez ministerstwo projekt. – wyznała. - Nasza polityka senioralna oparta jest przede wszystkim na dwóch filarach: wsparciu finansowym i wsparciu aktywności ludzi starszych (…) Bardzo ważne jest to, abyśmy poświęcali seniorom swój wolny czas, abyśmy wymieniali swoje poglądy, doświadczenia, ale przede wszystkim, abyśmy podziękowali za to, co seniorzy zrobili i robią dla nas.

- W ramach tego projektu prowadziliśmy aktywizację seniorów z terenu całego powiatu ostrzeszowskiego – wyznał wójt Konrad Kuświk. - W tym celu współpracowaliśmy z Domem i Klubami seniora. Podczas tego wydarzenia pokażemy, co udało nam się zrobić.

- Oczywiście świętujemy dzisiaj przede wszystkim Dzień Seniora, składając wszystkim najserdeczniejsze, płynące z serca życzenia – dodała prezes Stowarzyszenia Ola Łuszczek. - Chcemy też podsumować realizowany przez nas projekt Aktywni+ pt. ,,Wszystko dla Seniora – kompleksowy program aktywizacji społecznej’’.

Impreza miała nie lada obsadę, gwiazdą wieczoru była bowiem znana z takich piosenek, jak ,,W drodze do Fontainebleau’’ czy ,,Nie było ciebie tyle lat’’ Krystyna Giżowska.

- Mam przyjemność wystąpić dzisiaj na Dniu Seniora w Kraszewicach- wyznała tuż przed koncertem z okazji Dnia Seniora Krystyna Giżowska. - To jest taki wyjątkowy koncert, bo dzisiaj spotyka się moje pokolenie, a więc postaram się zaproponować i przypomnieć te moje piosenki sprzed lat, które mam nadzieję państwo jeszcze pamiętacie, kochacie, ale też coś, co mnie mocno wbiło się w serce, coś co pamiętam, kocham, chcę się z wami podzielić moimi pasjami również. Ja jestem z natury bardzo dużą gadułą, więc mam nadzieję, że dzisiaj będę miała okazję porozmawiać sobie troszeczkę z publicznością.

W ramach projektu w całym powiecie realizowane były m.in. zajęcia plastyczne czy – zorganizowana z wielkim rozmachem na stadionie w Ostrzeszowie – Senioriada, gdzie spotkanie Domów i Klubów Seniora z gmin powiatu ostrzeszowskiego miało na celu wspólną aktywizację osób w wieku emerytalnym, zwiększenie ich aktywności na świeżym powietrzu, utrwalenie umiejętności ćwiczeń ruchowych nabytych podczas przeprowadzanych spotkań i warsztatów. Dodatkowym bodźcem była rywalizacja o zdobycie pucharów. WK

Film i foto: Wiesław Kaczmarek

POSŁUCHAJ https://www.facebook.com/pulstygodnia/videos/823967192183332

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

BeataBeata

1 0

Bylo pięknie :) 21:27, 27.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SeniorkaSeniorka

0 0

A pani Giżowska w wielkiej formie. Super. 13:33, 02.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%