Zamknij

Producenci palet jednoczą siły wobec wyzwań. Podpisano porozumienie antydumpingowe

10:49, 28.03.2024 . Aktualizacja: 14:03, 28.03.2024
Skomentuj

Producenci palet i innych wyrobów z drewna, z Polski, Czech, Słowacji, Austrii, Ukrainy i Węgier, podpisali porozumienie zakazujące stosowanie praktyk cenowych naruszających zasady uczciwej konkurencji. - Jestem tu po to, żeby się wsłuchiwać w głosy przedsiębiorców, będziemy ich wspierać. Już zaproponowaliśmy pewien pakiet wsparcia, będziemy dalej rozmawiać – wyznał wiceminister klimatu i środowiska Mikołaj Dorożała. Inicjatorem porozumienia jest Zrzeszenie Producentów Palet i Innych Wyrobów z Drewna.

[FOTORELACJA]1537[/FOTORELACJA]

Uroczyste podpisanie aktu odbyło się 26 marca w Czajkowie. Wzięli w niej udział m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz główny konserwator przyrody Mikołaj Dorożała, posłowie: Barbara Oliwiecka i Andrzej Grzyb oraz starosta ostrzeszowski Lech Janicki.

Jednym z głównych celów Zrzeszenia Producentów Palet i Innych Wyrobów z Drewna, któremu przewodzi czajkowianin Mariusz Sibiński, jest ochrona praw zrzeszonych w nim pracodawców przed nieuczciwą konkurencją, nieuzasadnioną zmianą przepisów i fiskalizmem. Członkowie mają stać na straży stabilności producentów na rynkach krajowych oraz na rynku wspólnotowym i podejmować wszelkie dozwolone prawem działania antydumpingowe.

- Niecałe dwa miesiące temu spotkaliśmy się w moim biurze poselskim, gdzie rozmawialiśmy o problemach branży drzewnej – wyznała poseł Barbara Oliwiecka. – I chwilę później było spotkanie w ministerstwie z posłem Mikołajem Dorożałą, żeby rozwiązać problemy dotyczące zakupu drewna. Drugi problem, który był to kwestia cen na rynku europejskim. Dzisiaj możemy mówić o sukcesie dialogu i współpracy, bo pewne problemy zostały rozwiązane.

Co się udało zrobić?  - Tutaj widać tę wielkopolską solidność, która promieniuje na całą Polskę – podkreślał minister Mikołaj Dorożała. – Bardzo się cieszę, że mamy teraz partnera, państwo założyliście stowarzyszenie, podmiot, który możemy zaprosić chociażby do okrągłego stołu leśnego, który organizujemy jako ministerstwo klimatu pod koniec kwietnia. Tam chcemy usiąść, rozmawiać z branżą, co za chwilę, co w dłuższej perspektywie. Jestem tu po to, żeby się wsłuchiwać w głosy przedsiębiorców, będziemy ich wspierać. Już zaproponowaliśmy pewien pakiet wsparcia, będziemy dalej rozmawiać.    

Porozumienie, które zostało podpisane, obejmuje wspólne zobowiązanie przedsiębiorców z Polski, Czech, Słowacji, Austrii, Ukrainy oraz Węgier do niestosowania praktyk cenowych naruszających zasady uczciwej konkurencji. Kluczowe podmioty branży, w tym Zrzeszenie Producentów Palet i Innych Wyrobów z Drewna, Polski Komitet Narodowy EPAL, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Przedstawiciele Związków Producentów Europalet UIC ze Słowacji, Węgier, Austrii, Czech oraz Polski, oraz Ukraińska grupa Producencka Palet i Innych Wyrobów z Drewna, zaakceptowały treść porozumienia.

Celem wspólnych działań jest nie tylko podpisanie dokumentu, ale także dyskusja nad kwestiami związanymi z wyprowadzeniem branży produkcji palet i innych wyrobów z drewna z kryzysu. Współorganizatorzy wydarzenia dążą do zapewnienia stabilności producentom na rynkach krajowych oraz na rynku wspólnotowym, zachowując przy tym uczciwą konkurencję i podejmując wszelkie dozwolone prawem działania antydumpingowe. RED

[WIDEO]368[/WIDEO]

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%