Zamknij

72-letnia kobieta zginęła w wypadku

13.23, 13.11.2022 . Aktualizacja: 19.32, 13.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

72-letnia pasażerka samochodu osobowego zginęła w wypadku, do jakiego doszło w minioną sobotę w miejscowości Dębem na drodze wojewódzkiej 470 na trasie Kalisz – Turek. 7 osób doznało obrażeń ciała i zostało przetransportowanych do szpitali.

12 listopada 2022 roku o godzinie 16.42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 470 w miejscowości Dębe.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono zderzenie auta osobowego z pojazdem do przewozu osób typu bus – mówi mł. asp. Jakub Pietrzak z KM PSP w Kaliszu. - Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, iż pojazdami podróżowało łącznie 8 osób. Wszystkie osoby podróżujące samochodem osobowym znajdowały się na zewnątrz pojazdu (mężczyzna oraz trzy kobiety), trzy z tych osób były przytomne, natomiast jedna leżała na jezdni i była nieprzytomna. Busem podróżowały także 4 osoby (kobiety), dwie znajdowały się poza pojazdem, a dwie znajdowały się zakleszczone w samochodzie,

Oba pojazdy znajdowały się na jezdni, bus był przewrócony na boku. Droga DW470 była całkowicie zablokowana.

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez wygrodzenie terenu akcji pojazdami gaśniczymi oraz pachołkami drogowymi. Równocześnie przystąpiono do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym mówi mł. asp. Jakub Pietrzak.

Osoby zakleszczone w busie zostały ewakuowane z pojazdu przy pomocy sprzętu hydraulicznego oraz piły szablastej. - Wycięto otwór w dachu, którym ewakuowano zakleszczone osoby – tłumaczy strażak. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM lekarz dokonał rozpoznania , przeprowadzono triage, oznakowano osoby poszkodowane. Niestety u jednej z osób stwierdził zgon, Pozostali poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Kaliszu i Ostrowie Wlkp.

- Kierująca busem marki Nissan 64-letnia kobieta, która jechała od strony Kalisza nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, wykonując manewr skrętu w lewo i uderzyła w jadący z przeciwnego kierunku samochód marki Alfa Romeo, który prowadził 29-latek– mówi st. asp. Anna Jaworska- Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

Należy dodać, iż na miejsce zdarzenia najechał strażak po służbie z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Kaliszu oraz druh z OSP Pólko, którzy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym oraz wsparli w działaniach pierwsze przybyłe zastępy.

W działaniach trwających blisko 6 godzin wzięło udział 7 zastępów straży pożarnej, w sumie 31 strażaków, w tym Grupa Operacyjna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu pod dowództwem zastępcy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. kpt. Damiana Knopa.

KM PSP Kalisz

FOT: OSP Pólko

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%