Zamknij
REKLAMA
10:56, 22.11.2022

20 listopada w hali sportowej przy LO nr I w Kępnie odbyło się podsumowanie projektu „Wspólnie dla bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Kępińskiego” realizowanego przez Powiat Kępiński, przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Kępnie i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie

Zgromadzona publiczność na początku wydarzenia miała okazję zobaczyć pokaz ratownictwa technicznego podczas symulowanego wypadku w wykonaniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kępnie. Zostały również przeprowadzone warsztaty z pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Kępińska Grupa Operacyjna Speed, zajmująca się zwalczaniem przestępczości na drogach poprowadziła prelekcje na temat niebezpiecznych zachowań kierowców.

Przybyli goście mogli skorzystać z symulatorów dostarczonych i obsługiwanych przez Fundację Jumper. Ich zadaniem było pokazanie skutków m.in. dachowania i nieprawidłowego zapięcia pasów.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Maciejem Wisławskim, pilotem rajdowym, który z prawdziwą pasją opowiadał o swoich doświadczeniach związanych z rajdami oraz o tym, jak prawidłowo i bezpiecznie kierować pojazdami.

Powiat Kępiński reprezentowali Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego Renata Ciemny i Marek Potarzycki oraz Radny Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski.

Projekt realizowany był w ramach „Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”.

Starostwo Kępno

 

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz