Zamknij

Patriotyczne muzykowanie w Domu Katolickim w Kępnie

17.03, 12.11.2022 . Aktualizacja: 14.31, 16.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

10 listopada w Domu Katolickim w Kępnie tradycyjnie miało miejsce Patriotyczne Muzykowanie.

- Spotykamy się, by wspólnie muzykować, cieszyć się z tego, że jesteśmy państwem niepodległym, i żeby pokazać historię i to wszystko co na przestrzeni wieków działo się w naszym kraju a przede wszystkim świętować 104. rocznicę odzyskania niepodległości – wyznał Paweł Jeziorny, naczelnik wydziału promocji Starostwa.

- 11 listopada to czas wspomnień minionych lat , gdzie nasz naród był pod pręgierzem zaborców, kiedy utracił wolność, suwerenność i musiał bić się na różnych frontach po to, by następne pokolenia były wolne – mówił starosta Robert Kieruzal.

Kiedy już wszyscy odśpiewali hymn państwowy, rozpoczął się koncert. Słupianie zaśpiewali „Deszcz jesienny deszcz” i „Przybyli ułani pod okienko, Laskowianie wykonali piękną pieśń żołnierską „Modlitwa obozowa” i „ Przybyli ułani pod okienko”. Zespół Harmonia zaśpiewał dwie pieśni „Jak długo w sercach naszych” i „Idą leśni”, chór Dźwięki Nadziei zaśpiewał „ A gdy na wojenkę szli ojczyźnie służyć” i „ Czuj duch”. Kolejny chór „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” wykonał zespół Unisono. Chór Perzowianie zaprezentował pieśń „ Pierwsza Brygada”.

Koncertowali też samorządowcy. Starosta Robert Kieruzal, Wojciech Marciniak i Marek Potarzycki zaśpiewali „Już zachodzi czerwone słoneczko”. Chór Cantamus wykonał pieśni „Błękitne rozwińmy sztandary” i „ Marsyliankę Wielkopolską”. Chór Con Brio - „Miejcie nadzieję”, ,,Modlitwa o pokój''..

Maria Łabuda

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%