Zamknij

O Puchar Prezesa MUKS „Czarni”

11:32, 15.12.2022 . Aktualizacja: 17:24, 15.12.2022
Skomentuj

W związku z 20-leciem MUKS „Czarni przy ZSP Nr 1 w Kępnie, Zarząd klubu przygotował i przeprowadził imprezę sportową dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W Turnieju bezkonkurencyjni okazali się gospodarze.

13 grudnia w salach gimnastycznych ZSP Nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego Nr I  w Kępnie odbył się Międzywojewódzki Turniej w Futsalu Szkół Ponadpodstawowych. Z województwa dolnośląskiego stawiła się reprezentacja Zespołu Szkół z Milicza. Województwo opolskie reprezentował Zespół Szkół Mechanicznych z Namysłowa. Zespół Szkół nr 1 z Wielunia to reprezentant województwa łódzkiego. Pozostałe drużyny to uczniowie reprezentujący szkoły z naszego powiatu.

Po zaciętej rywalizacji tytuł Mistrza Międzywojewódzkiego Turnieju w Futsalu Szkół Ponadpodstawowych przypadł reprezentacji MUKSCzarni” I przy  ZSP Nr 1 w Kępnie. Miejsce drugie zajęła reprezentacja ZS nr 1 w Wieluniu. Miejsce trzecie - reprezentacja LO Nr I  w Kępnie.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tobiasz Świtoń z MUKS „Czarni” I w Kępnie. Najlepszy strzelec to Kamil Uruszek z ZS nr 1 w Wieluniu. Najlepszym bramkarzem  został Tomasz Zimoch z MUKS „Czarni” II przy  ZSP Nr 1 w Kępnie.

Pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy  dla każdej z uczestniczących drużyn wręczyli w imieniu Starosty Kępińskiego  Roberta Kieruzala, rezes MUKS „Czarni” Bogumiła Drobina i wiceprezes MUKS „Czarni” Adam Kłodnicki.