Zamknij

KOBYLA GÓRA: Nie tylko morsowali, ale i na orientację ,,Szlakiem Andersa'' biegali

19.12, 13.11.2022 . Aktualizacja: 23.39, 23.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

13 listopada w Kobylej Górze odbył się bieg na orientację ,,Szlakiem Andersa’’, a morsy zanurzyły się w zimnej wodzie ,,Blewązki’’.

Pomysł zorganizowania morsowania dla mieszkańców Ostrzeszowa, Kobylej Góry i okolic pojawił się spontanicznie.

- Jest to aktywność fizyczna, która towarzyszy nam, organizatorom, od kilku lat – mówi Klaudia Przemusiała z Wolnego Miasta. - W związku z tym, że co roku poszukujemy nowych pomysłów, aby jeszcze bardziej urozmaicić program Wolnego Miasta w ramach obchodów Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, postanowiliśmy w tym roku po raz pierwszy zorganizować wspólne morsowanie.

Mikołaj Lipiński z Wolnego Miasta tłumaczy, że ideą projektu jest świętowanie w aktywny i atrakcyjny sposób, co służy kształtowaniu postawy patriotycznej w różnych grupach wiekowych. - Służy też dbaniu o nasze zdrowie i aktywność niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania organizmu - dodaje. - Bardzo chcieliśmy zachęcić do wejścia do wody osoby, które jeszcze nigdy nie morsowały, a chciały rozpocząć morsowniczą przygodę, lecz brakowało im motywacji czy też równie odważnego towarzystwa. W wydarzeniu wzięło udział blisko 40 morsów, w tym 4 osoby morsujące pierwszy raz w życiu! Dodatkowo na brzegu zebrała się spora liczba osób, która wspierała morsujących gorącym dopingiem.

Morsowanie to niesamowita aktywność fizyczna, dzięki której możemy hartować organizm, zwiększyć odporność organizmu przed zbliżającymi się niskimi temperaturami, jak również wpłynąć na poprawę wydolności układu sercowo-naczyniowego. Morsować może każdy kto nie posiada przeciwwskazań zdrowotnych, do których należą między innymi: choroby serca i układu krwionośnego. - Lecz lista jest znacznie dłuższa, więc jeżeli ktoś posiada obawy o to czy morsowanie jest dla niego, najlepiej skonsultować to z lekarzem – mówi Mikołaj Lipiński.

- Z naszej strony chcielibyśmy wszystkich serdecznie zaprosić do spróbowania swoich sił w morsowaniu oraz udziału w innych wydarzeniach organizowanych w ramach projektu Wolne Miasto – podsumowuje Klaudia Przemusiała.

W biegu na orientację w kategorii rekreacyjnej tryumfowały Ania i Hania, a w sportowej – zespół TAK.

Wiesław Kaczmarek

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu Tygodnia

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%