Zamknij

Janusz Korczak patronem Szkoły Podstawowej w Czajkowie

20:35, 14.10.2024 . Aktualizacja: 19:57, 15.10.2024
Skomentuj

Imię Janusza Korczaka nosi już oficjalnie od 14 października 2024 roku Szkoła Podstawowa w Czajkowie. Tego dnia placówka otrzymała też sztandar. – Taki dzień w społeczności szkolnej zdarza się tylko raz – wyznał dyrektor Artur Jeziorek. Uroczystość była również okazją do zaprezentowania kompleksu, który w ostatnim czasie przeszedł gruntowną modernizację.

[FOTORELACJA]1702[/FOTORELACJA]

Uroczystość rozpoczęła msza św. koncelebrowana przez ks. proboszcza Adriana Jurka i absolwenta czajkowskiej podstawówki – proboszcza parafii w Biadkach ks. kan.  Włodzimierza Dubisa, podczas której poświęcono ufundowany przez lokalną społeczność sztandar szkoły.

Druga część odbyła się w hali sportowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. posłowie: Barbara Oliwiecka, Katarzyna Sójka i Andrzej Grzyb oraz starosta ostrzeszowski Dariusz Świtoń. 

Uchwałę Rady Gminy w sprawie nadania imienia Janusza Korczaka Szkole Podstawowej w Czajkowie odczytał i przekazał dyrektorowi Jeziorkowi jej przewodniczący Stanisław Krzywaźnia. Był czas na podziękowania, gratulacje i życzenia.

- Nadać imię szkole to także wskazać całej społeczności szkolnej, uczniom, nauczycielom, rodzicom pewien autorytet. Punkt odniesienia w ich działaniach – przekonywała wicedyrektor Małgorzata Dudkiewicz. – Od 1 września 2024 roku takim drogowskazem dla nas wszystkich stał się Janusz Korczak. 

Niezwykle doniosłym momentem było wręczenie dyrektorowi ufundowanego przez Komitet Fundatorów sztandaru, który następnie przekazał uczniom. - Dziękuję za ten sztandar – wyznał Artur Jeziorek. – Z wielkim szacunkiem, świadom odpowiedzialności przed Bogiem i ludźmi przyrzekam, że zrobimy wszystko, aby Bóg, Honor i Ojczyzna były naszym drogowskazem na dziś i na jutro. Tak mi dopomóż Bóg. (…) Noście go z dumą i honorem – zwrócił się do pocztu sztandarowego.

Obecnie szkoła to nowoczesny kompleks składający się z trzech połączonych ze sobą budynków: pochodzącej z lat sześćdziesiątych szkoły podstawowej, wybudowanego w 2000 r. dawnego gimnazjum i hali sportowej z 2010 r.  Kompleks ten przeszedł gruntowną termomodernizację, w ramach której wykonano też instalację fotowoltaiczną o mocy prawie 50 KW. Wymieniona również została instalacja grzewcza, teraz ciepło zabezpiecza piec na pellet i awaryjnie na olej opałowy.

W obiekcie zamontowana jest rekuperacja. W starej części szkoły, gdzie uczą się młodsze klasy, zmienione zostało ogrzewanie na podłogowe. Wymieniono schody, posadzki, zainstalowano windę dla niepełnosprawnych. Powstały tu sale dla psychologa, pedagoga, logopedy i nauczycieli rewidalizacji, Wyremontowano klasopracownie, pokój nauczycielski, sanitariaty i pomieszczenie gospodarcze, kuchnię oraz stołówkę… O wiele trudniej byłoby wymienić, czego nie zrobiono. – W naszej szkole zmieniło się prawie wszystko – wyznał dyrektor Artur Jeziorek. – Nadal jednak nie zmieniło się to, co najważniejsze. W tym miejscu od ponad 200 lat dzieci i młodzież z naszej gminy uczą się pisać, czytać i liczyć.

Profesjonalnie przygotowana uroczystość miała równie profesjonalną oprawę artystyczną. Na szóstkę. Brawo. JUR

[WIDEO]393[/WIDEO]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu pulstygodnia.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%