Zamknij

W dożynkowym korowodzie w Grabowie nad Prosną. PECTUS ściągnął tłumy

22:45, 20.08.2023 Aktualizacja: 18:28, 27.08.2023
Skomentuj

20 sierpnia w Grabowie nad Prosną miały miejsce miejsko-gminne dożynki. Ich ukoronowaniem był koncert zespołu PECTUS.

[FOTORELACJA]1263[/FOTORELACJA]

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła odprawiona w klasztorze msza św. dziękczynna, po której w kierunku stadionu ruszył barwny korowód dożynkowy.

Część obrzędową poprowadził Zespół Folklorystyczny Doruchowianie. Starostami tegorocznego Święta Plonów byli Marta Przemusiała z Dębicza i Dariusz Jasik z Chlewa, którzy wspólnie przekazali gospodarzowi dożynek burmistrzowi Maksymilianowi Ptakowi dorodny bochen chleba wypieczony z tegorocznej mąki, prosząc, aby dzielił go sprawiedliwie, tak aby wszystkim go wystarczyło.

Tego dnia na dożynkowej scenie oklaskiwać można było lokalne zespoły: Grabów City Band, Harmonia, MADDAM i JOY friends. Gwiazdą wieczoru była grupa PECTUS.

 

STAROSTOWIE DOŻYNEK

Marta Przemusiała - razem z mężem Miłoszem prowadzi 10-hektarowe gospodarstwo rolne we wsi Dębicze. W gospodarstwie hodowana jest trzoda chlewna i bydło (jałówki), ponadto uprawia się zboża i łąki. 

Pani Marta jest matką dwójki dzieci: Anny i Franka. Na co dzień, oprócz oczywiście pracy w gospodarstwie, zajmuje się domem i pracami dookoła niego. Jest członkinią Koła Gospodyń Wiejskich Dębicze. Swój czas wolny pani Marta przeznacza dzieciom, ucząc je, jak wygląda praca na roli i nie tylko. A także na swoje pasje - ogród, kompozycje kwiatowe, kulinarne eksperymenty, nie stroni także od majsterkowania przy maszynach rolniczych.

Rodzina chętnie spędza wolne chwile przy dobrej herbatce i ciasteczku. Nie brakuje wspólnych gier i zabaw, spotkań, wycieczek.

Dariusz Jasik - lat 37, z wykształcenia magister inżynier zootechnik, absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wspólnie z rodzicami prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne w miejscowości Chlewo. W gospodarstwie uprawia się 45 ha gruntów, z czego 14 ha to grunty własne – plon przeznaczony w całości na paszę do zwierząt. W gospodarstwie hodowane jest też bydło opasowe i krowy mleczne, stado liczy 60 sztuk, w tym 20 sztuk to krowy mleczne, od których otrzymywane jest rocznie 150 tys. litrów mleka. RED

Zobacz FILM ↓

[WIDEO]300[/WIDEO]

 

 

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

TolekTolek

0 0

A gdzie się podziali wybrańcy narodu, przecież za chwilę wybory. Boją się suwerena?

16:46, 22.08.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%