Zamknij
REKLAMA

BOBROWNIKI: Wybudowali most zgody i współpracy

17.09, 23.11.2022 . Aktualizacja: 15.28, 02.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział w otwarciu w Bobrownikach (gm. Grabów) mostu na rzece Prośnie. Inwestycja kosztowała ponad 7 milionów zł.

Most (wraz z infrastrukturą towarzyszącą i drogami dojazdowymi) wybudowany został ze środków budżetu Państwa oraz budżetów Województwa Wielkopolskiego i gminy Grabów nad Prosną, stąd obecność na uroczystym otwarciu m.in. posłanki Katarzyny Sójki, posła Andrzeja Grzyba, posła Jana Mosińskiego, posła Krzysztofa Paszyka, posła Tomasza Ławniczaka i wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego.

- Dzisiejsze wydarzenie ma niewątpliwie duże znaczenie dla naszej lokalnej społeczności – wyznał Maksymilian Ptak, burmistrz Grabowa nad Prosną. – Chciałbym w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że jest to most zgody i współpracy. Most ten ma znaczenie rolnicze, handlowe i daje szansę rozwoju Szkole Podstawowej w Bobrownikach, która jest prowadzona przez miejscowe stowarzyszenie.

- Chcemy bardzo pogratulować i podziękować za to, że waszej gminie przyświeca zasada: lepiej budować mosty niż stawiać mury – wyznał poseł Władysław Kosiniak-Kamysz. - Panie burmistrzu, pan te mosty buduje. Między ludźmi, nie tylko te drogowe, nie tylko infrastrukturę, ale mosty porozumienia, mosty współpracy, mosty normalności. Tego dzisiaj bardzo potrzebujemy. I potrafi pan docenić każdego, niezależnie z której strony przychodzi. Niezależnie, czy - tak jak ja i pan jest z PSL-u czy też innej formacji politycznej. (…) To jest naprawdę wielka klasa i wielka sztuka, żeby w ten sposób budować społeczność. Bo tak ma być zbudowana nasza ojczyzna, tak mają być budowane małe ojczyzny. Możemy się różnić poglądami, możemy głosować na różne formacje, ale jeżeli chodzi o interes społeczny i publiczny, to trzeba budować mosty a nie stawiać mury między sobą.

- Przekonywano mnie, że to jest niezwykle ważne zadanie, ważna inwestycja, która będzie służyła ludziom – przypomniał pierwsze rozmowy na temat konieczności budowy mostu marszałek Krzysztof Grabowski. - To jest niezwykle ważne. Bo my jako samorządowcy służymy ludziom. Tutaj w gminie Grabów nad Prosną w różny sposób, na różnych płaszczyznach. Przy budowie mostów, bo to nie tylko jeden most, który wsparliśmy finansowo jako Samorząd Województwa Wielkopolskiego, przy budowie dróg.

Marszałek Grabowski przyznał, że przyglądał się ten inwestycji i wielokrotnie rozmawiał z burmistrzem Ptakiem i radnym powiatowym Ignacem Śmiataczem, najpierw o potrzebie budowy tego mostu, później o jego realizacji i problemach, z którymi przyszło się zmierzyć. - A dzisiaj jesteśmy szczęśliwi, że udało się to zadanie zrealizować - podsumował. JUR

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu Tygodnia

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%