Zamknij
REKLAMA

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w powiecie ostrzeszowskim

15.40, 11.11.2022 . Aktualizacja: 17.02, 01.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

W Ostrzeszowie, jak i w całym powiecie, świętowaliśmy  104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie WOLNE MIASTO zorganizowało Grę miejską, tym razem pod hasłem ,,Gdzie jest Generał?”. Ostatecznie generała Andersa uwolnił patrol ..Nie lubimy przegrywać”.

Co przygotował w tym roku Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej?

- Władysław Anders jest porządnym obywatelem i dowódcą. Lecz bez naszej pomocy nie uda się mu zajść zbyt daleko w wojskowej hierarchii - wyjaśniają organizatorzy. - Celem gry jest doprowadzenie Andersa do stopnia generała broni. Aby to osiągnąć, Wasz pododdział musi zdobyć jak najwyższą ilość punktów zasług. Otrzymać je można wykonując oznaczone na karcie patrolu punkty i poprzez inwestycje na rynku kolonialnym.

Ostatecznie generał Anders został uwolniony przez patrol ,,Nie lubimy przegrywać”.

Wcześniej na ostrzeszowskim rynku miał miejsce okolicznościowy apel.

- Uroczystości związane ze Świętem Niepodległości odbywają się we wszystkich miastach i gminach – wyznał starosta Lech Janicki. - Jesteśmy w szczególnym czasie, który nam przypomina, że ta wolność jest nam dana, ale być może nie na zawsze. Oby na zawsze.

W każdej gminie - tak jak m.in. w Grabowie nad Prosną, Czajkowie czy Mikstacie - w kościołach doprawiane są uroczyste msze św. w intencji Ojczyzny, a w miejscach pamięci narodowej składane są kwiaty. W Czajkowie uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą 100. rocznicę powstania Gminnej Orkiestry Dętej.

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu PULSU TYGODNIA

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%