Środki te przyznane zostały w ramach programu „Mamy naStroje”, którego celem jest poprawa warunków pracy i wizerunku zespołów artystycznych poprzez renowację, zakup nowych gotowych strojów lub wykonanie nowych strojów na specjalne zamówienie.
Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta „Don Bosco” z Marszałek zostanie wyposażona w nowe stroje reprezentacyjne, które podkreślą jej charakter, estetykę występów oraz rangę wydarzeń kulturalnych, podczas których orkiestra prezentuje swoje umiejętności.
- Realizacja zadania przyczyni się do podniesienia jakości oprawy artystycznej uroczystości lokalnych i regionalnych, a także wzmocni promocję działalności orkiestry, która od lat stanowi ważny element życia kulturalnego Miasta i Gminy Grabów nad Prosną – podkreśla burmistrz Maksymilian Ptak.
Wszystkie trzy orkiestry zamierzają przeznaczyć pozyskane środki na zakup strojów reprezentacyjnych. RED
DOFINANSOWANIE DOSTANĄ:
- Orkiestra Dęta przy OSP w Kraszewicach – 20 tys. zł.
- Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta „Don Bosco” z Marszałek – 10 tys. zł
- Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie – 8 tys. zł
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu pulstygodnia.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz