Zamknij

KRASZEWICE PIŁKĄ KOSZYKOWĄ I RĘCZNĄ STOJĄ

11:19, 13.07.2022 . Aktualizacja: 21:59, 15.11.2022
Skomentuj

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mariana Falskiego w Kraszewicach w bieżącym roku szkolnym mogą pochwalić się licznymi sukcesami sportowymi. Największe osiągnięcia odnosili w grach zespołowych. W zawodach w piłce ręcznej i koszykowej triumfowali zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.

W tegorocznych rozgrywkach Igrzysk Dzieci w Piłce Koszykowej nasze młodsze podopieczne (rocznik 2009 i młodsi) zajęły II miejsce w rejonie, a tym samym zakwalifikowały się do półfinału wojewódzkiego, w którym wywalczyły III miejsce. Nie udało im się awansować do finału, jednak zostały sklasyfikowane w województwie wielkopolskim na V-VI pozycji. Jest to najlepszy wynik w dziejach naszej szkoły w tej grze zespołowej. Trzon drużyny stanowią dziewczyny z klasy czwartej, więc przyszłość rysuje się bardzo optymistycznie.
Kolejny sukces naszych młodszych uczennic to VI miejsce w finale Wielkopolskiego Turnieju Orlika w Koszykówce 3x3, który odbył się w Poznaniu.
Dziewczęta starsze (rocznik 2007 i młodsi) w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyły III miejsce w zawodach rejonowych rozgrywanych w Ostrowie Wielkopolskim, a we wspomnianych wyżej zawodach w koszykówce 3x3 uplasowały się na VI miejscu w Wielkopolsce.
Sukces w piłce koszykowej odniósł także zespół męski, wygrywając zawody powiatowe.
Nasza szkoła bardzo dobrze zaprezentowała się także w rozgrywkach w piłce ręcznej. Największy sukces osiągnęli chłopcy z klas IV-VI, zdobywając II m. w rejonie podczas zawodów rozgrywanych w Koźminie Wlkp. Dziewczyny w tej kategorii wiekowej uplasowały się na IV pozycji w rejonie, a uczennica naszej szkoły, Natalia Kurmanek, została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju odbywającego się w Baranowie k. Kępna. W tej kategorii uczniowie byli mistrzami powiatu.
Starsze uczennice po zwycięstwie w zawodach powiatowych pojechały do Kępna na rozgrywki rejonowe, w których zajęły IV miejsce. Chłopcy w zawodach w Ostrowie Wlk. wywalczyli V miejsce.
W klasyfikacji szkół w Wielkopolsce Szkoła Podstawowa im. Mariana Falskiego w Kraszewicach zajęła wysokie 57. miejsce, a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej miejsce 86 na 908 szkół. To ogromny powód do dumy.
Zawodników do w/w imprez przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego: pan Jacek Puchała i pan Damian Gałka przy wsparciu dyrektora szkoły pana Roberta Dziwińskiego i trenera koszykówki pana Adriana Kruszakina.